novinky ze světa Lpp Soft

Aktuality

LPP Soft

Napsali o nás

Podívejte se na nejnovější titulky o společnostech v rámci holdingu LPP. Pokud jste zástupcem médií a máte zájem o informace, kontaktujte nás prostřednictvím e-mailové adresy info@lpp-holding.com nebo telefonního čísla +420 605 295 772.

AI pracuje za nás?

05.09.2023
Využití umělé inteligence k autonomnímu rozhodování bezpilotních vozidel, úspěšná premiéra na evropské soutěži UGV států NATO nebo přesah AI technologií do dalších oblastí. Nejenom o tom hovořil Tomáš Krivda, vedoucí vývoje autonomních softwarů v LPP Soft, v pořadu České televize Byznys 24.

Umělá inteligence bude dominovat na budoucím bojišti

10.08.2023
Autonomní navigační systém bezpilotních vozidel má do budoucna ušetřit životy v bojích. Nepotřebuje řidiče ani dálkové řízení. Stačí kamery, sensory a umělá inteligence, která pomocí vizualizace prostředí rozhodne další krok.

Autonomní vozidla mohou zachraňovat životy v krizových situacích

31.07.2023
Firma LPP Soft využívající umělou inteligenci z technologického holdingu L.P.P. Holding, a.s. ve spolupráci se státním podnikem VOP Nový Jičín a vysokých škol - Univerzity obrany a Českého vysokého učení technického – Fakulty elektrotechniky se představila na neoficiální soutěží autonomních pozemních vozidel (UGV) států NATO a Evropské unie koncem června v Läsne v Estonsku.

Umělá inteligence bude na bitevním poli stále důmyslnější zbraní

16.05.2023
Zvládnou odhalit možné chyby přístrojů ještě dříve, než se stanou, učí vojenská bezpilotní vozidla pohybovat se v terénu nebo umí rozpoznat obličeje, analyzovat videa či podezřelé chování. Moderní technologie udávají směr mnoha oborům, obranu nevyjímaje.

Robot na kolech. Jedinečný český výrobek chrání životy vojáků

25.04.2023
Vojenský opravárenský podnik (VOP) uvede na trh nejnovější generaci robota s názvem Taros. Ten byl vyvinut pro náročné vojenské operace a spadá do kategorie bezpilotních pozemních vozidel (UGV). Státní podnik na tomto pokrokovém projektu spolupracuje s českou firmou LPP a Univerzitou obrany v Brně (UNOB).